Pomożemy Ci znaleźć zakwaterowanie i pracę!

Zgłoś się do programu „Studiuj, mieszkaj i pracuj w Warszawie”. Pomożemy Ci znaleźć zakwaterowanie i pracę zgodną z twoimi potrzebami.
Dobre studia w dobrej cenie

Studiuj w WSFiZ

Zapraszamy na studia w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie
- Prof. dr hab. Maria Sierpińska

Prof. Dr hab. Maria Sierpińska


Zapisz się na studia do WSFiZ. Pomożemy Ci znaleźć mieszkanie i pracę w Warszawie.
Gwarancja zakwaterowania
Akademicka Sieć Mieszkaniowa WSFiZ (ASM Vizja) obejmuje miejsca w pokojach studenckich zlokalizowanych w obrębie Warszawy. Umożliwiamy rezerwację miejsca w pokojach 1-, 2- lub 3-osobowych.
Akademicka Sieć Mieszkaniowa

  • dojazd na uczelnie do 30 minut
  • mieszkanie lub standard zbliżony do mieszkania
  • wspólne toalety i łazienki
  • dostęp do internetu
  • dostęp do kuchni z wyposażeniem
  • dostęp do pralni

Obszerny serwis pomocowy i opieka koordynatora ASM

Miejsce w pokoju Lokal 3-osobowy Lokal 2-osobowy Lokal 1-osobowy
650 zł 800 zł 1000 zł
-->
Pracuj w Warszawie
Warszawski rynek pracy jest duży i zróżnicowany. Firmy i instytucje z różnorodnych branż i sektorów poszukują zarówno pracowników etatowych jak i osób, które chcą pracować dorywczo lub sezonowo. Proponujemy naszym studentom pomoc przy poszukiwaniu pracy w trakcie studiów na WSFiZ. Rodzaj pracy i forma zatrudnienia zależy od potrzeb i preferencji studentów. Więcej...
Warszawa miasto możliwości
I I
ed
Warszawa jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyrafinowanych miast w Centralnej Europie z ogromem rzeczy wartych zobaczenia, imponującą sceną kulturalną i coraz bogatszym życiem nocnym. Jest największym miastem w Polsce oraz ekonomiczną, kulturową i edukacyjną kolebką narodu, a jej rola i znaczenie w Europie stale rośnie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.explore-ws.com.
Chodząc po ulicach Warszawy, często można usłyszeć młodych ludzi mówiących w obcych językach. Wielu z nich to studenci, którzy postrzegają Polskę jako atrakcyjne miejsce do studiowania, porównywalne z krajami Europy Zachodniej. Dzięki przyjaznej atmosferze i otwartości mieszkańców Warszawy, udało się im zaaklimatyzować w Polsce, jak również znaleźć nowych przyjaciół i wspólne zainteresowania.
W Warszawie znajduje się wiele pubów i klubów studenckich, gdzie można napić się piwa, porozmawiać lub udać się na koncert. Nowe bary i kluby nocne otwierane są każdego dnia. Znani DJ-e z całego świata zaczynają przyjeżdżać do Polski tym samym dalej powiększając warszawską scenę klubową. Nocne życie Warszawy jest porozrzucane po mieście, a coraz więcej miłych lokali otwiera się także na obrzeżach miasta.
Organizowane są tu liczne imprez mające na celu promowanie kultur innych krajów. Warszawa jest także stolicą Polski, a więc mieszczą się tu ambasady krajów, z którymi Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne. Pracownicy ambasad często biorą czynny udział w życiu kulturalnym Warszawy, organizując targi i imprezy kulturalne mające na celu przedstawienie kultury swojego kraju. W rezultacie, Polacy są coraz bardziej tolerancyjni i otwarci.
Rynek mieszkań w Warszawie
Wspólne wynajmowanie mieszkania to rozwiązanie bardzo popularne wśród studentów. W Warszawie wybór jest dość duży. Warto jednak poznać kilka zasad związanych z wynajmowaniem mieszkania.
Baza mieszkań
Ogólnodostępne bazy mieszkań w Warszawie można przejrzeć na specjalistycznych portalach ogłoszeniowych.
Ceny wynajmu
Średnie ceny wynajmu mieszkań w Warszawie:
  • Kawalerka - 1600-2000 zł
  • Mieszkanie dwupokojowe – 2200-3000 zł
  • Mieszkanie trzypokojowe – 3000-3500 zł
Lokalizacja
Poruszając się po Warszawie, należy przyjąć, że średni czas dojazdu z punktu A do punktu B, w obrębie miasta, wynosi 30-40 minut.
Dobrym wyborem jest wynajęcie mieszkania przy (obecnie jedynej) linii metra. To pozwala skrócić czas dojazdu do centrum.
Hotele i hostele
Warszawa jako największe miasto w Polsce oraz centrum życia społeczno-politycznego, posiada szeroki wybór oferty hotelowej. Zatem zarówno biznesmeni jak i studenci znajdą tu dla siebie ofertę noclegową na każdą kieszeń. Zakwaterowanie w hotelu czy hostelu polecamy w przypadku krótkotrwałego pobytu w Polsce, np. w celu złożenia dokumentów. Informacje o bazie hoteli powinny także pomóc w poszukiwaniach zakwaterowania dla gości np. odwiedzin rodziny.